Για εργοδότες
Συντονιστής εξαγωγών -Exports coordinator

Εταιρεία παραγωγής προϊόντων ειδών ατομικής υγιεινής στα Οινόφυτα Βοιωτίας, με μεγάλη εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Συντονιστή εξαγωγών -Exports coordinator

Περιγραφή Θέσης

  • Προγραμματισμός και συντονισμός όλων των διαδικασιών των εξαγωγών
  • Επικοινωνία με μεταφορείς, πράκτορες και πωλητές
  • Προετοιμασία όλων των απαραίτητων εγγράφων για τις εξαγωγές
  • Έλεγχος των τιμολογίων και συναφών υπηρεσιών σχετικά με τις διαδικασίες εξαγωγής (μεταφορικές εταιρείες, ασφαλιστικές εταιρείες, εκτελωνιστές)
  • Διαχείριση παραγγελιών και λοιπών αιτημάτων από πελάτες
  • Σχεδιασμός, διοργάνωση και συντονισμός των εκθέσεων του εξωτερικού

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 έτη εμπειρία σε πωλήσεις.
  • Μεγάλη εξοικείωση με νέες τεχνολογίες και άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Άριστες πωλησιακές, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δυναμική προσωπικότητα, με έντονη επιχειρηματική οξύνοια και απόλυτο προσανατολισμό στην επίτευξη των στόχων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη και προσέγγιση με σκοπό τη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες, με έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Αποτελεσματική διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και αποφάσεων
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και έμφαση στο αποτέλεσμα
  •  Επικοινωνία με πελάτες εξωτερικού με στόχο την ανάπτυξη του δικτύου πωλήσεων
  • Οργάνωση και συμμετοχή σε εμπορικές εκθέσεις εξωτερικού
  • Συνεργασία με τα άλλα τμήματα της εταιρείας (Παραγωγή, Προγραμματισμό, Logistics ,Εμπορικό) για την διεκπεραίωση αποστολών εξωτερικού
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και ERP Softone

Η εταιρία προσφέρει εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον και δυνατότητα εξέλιξης στον δυναμικό τομέα των εξαγωγών και διεθνών πωλήσεων

Οινόφυτα
πριν 15 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία