Για εργοδότες
Κωδ:Job Post - 1
Σύμβουλος Πωλήσεων B2B

Η εταιρεία Safeblock, με έδρα τη Σίνδο Θεσσαλονίκης και εξειδίκευση στην εμπορία ειδών προστασίας, ένδυσης και υπόδησης, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της θέσης του  Συμβούλου Πωλήσεων B2B

Απαραίτητα προσόντα:

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών στον χώρο των πωλήσεων
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Γνώση σύγχρονων τεχνικών πωλήσεων
  • Γνώση ξένης γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Ομαδικότητα & συνεργασία
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου
  • Δυνατότητα για επαγγελματικά ταξίδια (εφόσον απαιτείται)
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στη σωστή επιλογή αγοράς
  • Δημιουργία και Follow up προσφορών
  • Κλείσιμο και διαχείριση συμφωνιών
  • Παραγγελιοληψία
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό μισθό και Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης
Θεσσαλονίκη
πριν 10 μέρες