Για εργοδότες
Κωδ:TES-THES-SALESMAN-9-24
Sales Representative (Πωλητής) - Θέρμη Θεσσαλονίκης

Η Tescom Hellas δραστηριοποιείται από το 2007 στον τομέα προώθησης, εγκατάστασης και υποστήριξης ολοκληρωμένων λύσεων ενέργειας και της δομημένης καλωδίωσης (UPS, Rack Cabinets, AVR, Inverters, Μπαταρίες, Ηλεκτροπαραγωγά Ζεύγη, SOLAR UPS, EV CHARGERS).

Αναζητούμε άτομο για στελέχωση του τμήματος Πωλήσεων,  στα γραφεία του υποκαταστήματος της Εταιρείας μας στη Θέρμη Θεσσαλονίκης.

Γενικά

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη πωλήσεων σχετικές με την αποθηκευμένη και αδιάλειπτη ενέργεια σε υπάρχον και νέο πελατολόγιο. Θα είναι υπεύθυνος για την πώληση των προϊόντων ή υπηρεσιών της εταιρείας σύμφωνα με τους στόχους της και την εμπορική της πολιτική.

Επιθυμητά Προσόντα

  • Επιθυμητός τίτλος σπουδών (Τεχνικής κατεύθυνσης ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Επιθυμητή καλή γνώση Αγγλικών σε προφορικό και γραπτό λόγο.
  • Να διαθέτει ομαδικότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Να διαθέτει επικοινωνιακές δεξιότητες, μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη για την ανάπτυξη των πωλήσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 3 - 5 έτη σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων ή εργασιακή εμπειρία σε κάθετες αγορές στον τομέα της ενέργειας.
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών (MS Office, Internet, ERP, CRM)
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου και δυνατότητα ταξιδιών
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη για την ανάπτυξη των πωλήσεων σε κάθετους τομείς .

Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου – εντοπισμός ευκαιριών πωλήσεων και καταγραφή στο σύστημα ERP (CRM) της εταιρείας
  • Ετοιμασία προσφορών και κλείσιμο συνεργασιών
  • Υποστήριξη και ενίσχυση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα πωλήσεων και τη διοίκηση
  • Κατανόηση και γνώση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρείας

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής ( μισθός & bonus επίτευξης στόχων )
  • Χρήση εταιρικού οχήματος (όχι αποκλειστική)
  • Ομαδικό Ασφαλιστήριο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Φιλικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον με δυνατότητες ανέλιξης

Ημέρες εργασίας : Δευτέρα - Παρασκευή 09:00-17:30, πλήρης απασχόληση, αορίστου χρόνου.

Η αποστολή των βιογραφικών μπορεί να γίνει στο mail : hr@tescom-ups.gr με τον κωδικό TES-THES-SALESMAN-9-24

Θέρμη
πριν ένα μήνα