Για εργοδότες
ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ- ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Η ΝΟΜΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΑΕΕΤΕ

Εκδόσεις l Εκπαίδευση l Λογισμικό l Υπηρεσίες
www.nb.org

Αναζητά

ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Ο/Η υποψήφιος θα αναλάβει ρόλο Συμβούλου Πωλήσεων ο οποίος θα είναι υπεύθυνος να προωθεί τα εκπαιδευτικά προγράμματα που προσφέρει η εταιρία σε νέο και υπάρχον πελατολόγιο με σκοπό την επίτευξη των στόχων πωλήσεων.

Για να πετύχει σε αυτόν τον ρόλο ο/η υποψήφιος είναι απαραίτητο να διαθέτει Sales background, σε συνδυασμό με αποδεδειγμένη εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών.

Ο/Η υποψήφιος θα συνεργάζεται με νομικούς, διοικητικό και εμπορικό προσωπικό.

Αρμοδιότητες ενδεικτικά:

  • Αύξηση της πελατειακής βάσης
  • Προώθηση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Καθοδήγηση πελατών στην επιλογή των κατάλληλων προϊόντων/υπηρεσιών
  • Δημιουργία και διατήρηση εξαιρετικών σχέσεων με πελάτες
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών, ευελιξία και προσαρμογή σε διαρκώς μεταβαλλόμενες ανάγκες.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ στη διοίκηση επιχειρήσεων, την επικοινωνία, τα χρηματοοικονομικά ή σε σχετικό τομέα.
  • Εμπειρία σε τομέα Νομικών υπηρεσιών ή γνώση της Νομικής επιστήμης θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών στις πωλήσεις
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Windows, Outlook, Excel, Planner, Teams), Internet, Νομικές Βάσεις Δεδομένων
  • Ικανότητα ομαδικής εργασίας και συνεργασίας
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Δυνατότητα γρήγορης λήψης αποφάσεων

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων
  • Σταθερή απασχόληση με προοπτική εξέλιξης
  • Υψηλής ποιότητας συνεργασίες και άψογο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες για προσωπική ανάπτυξη μέσα από τους κλάδους της νομικής εκπαίδευσης και της τεχνολογίας

Αποστολή βιογραφικών  georgia.siakandari@nb.org & HR@nb.org

Αθήνα
πριν 3 ώρες