Για εργοδότες
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΚΩΔ: 603)
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Το Χαμόγελο του Παιδιού αναζητά κατάλληλο υποψήφιο/α, για να καλύψει τη θέση του Φυσικοθεραπευτή-τριας πλήρους απασχόλησης στο πλαίσιο του προγράμματος Παιδιατρική Κατ’ οίκον Νοσηλεία που υλοποιεί ο Οργανισμός στην Θεσσαλονίκη.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Κατ’ οίκον επισκέψεις για φροντίδα παιδιών με σοβαρά προβλήματα υγείας
  • Δημιουργία πλάνου φυσικοθεραπείας κατόπιν οδηγιών του θεράποντος ιατρού
  • Εκπαίδευση γονέων σε συνέχεια του πλάνου φυσικοθεραπείας
  • Συνοδεία παιδιών σε νοσοκομεία και υπηρεσίες
  • Τήρηση Αρχείων
  • Διασύνδεση με Κέντρα Ειδικών Θεραπειών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο φυσικοθεραπείας (ΤΕ)
  • Άδεια Ασκήσεως Επαγγέλματος
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Πολύ Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης

Επιθυμητά Προσόντα :

  • Προηγούμενη ενασχόληση με παιδιά
  • Ικανότητα ανάληψης και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων σε καθορισμένες προθεσμίες.
  • Επαγγελματισμός, οργάνωση και συνέπεια.
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα, ικανότητα συνεργασίας.
  • Ικανότητα ανάλυσης & επίλυσης προβλημάτων

Διαδικασίας Υποβολής Αίτησης

  • Αποστείλατε το βιογραφικό σας στο ergasia.smile@yahoo.gr με Κωδικό 603.
  • Ενδέχεται να ζητηθούν από τους υποψηφίους συστατικές επιστολές.
  • Σε συνέντευξη θα κληθούν όσοι διαθέτουν τα απαραίτητα τυπικά προσόντα που αναγράφονται ανωτέρω.
  • Τα στοιχεία που υποβάλετε θα χρησιμοποιηθούν μόνο από Το Χαμόγελο του Παιδιού και θα διαγραφούν με την πάροδο 6 μηνών.
Αγία Παρασκευή