Για εργοδότες
Field Service Engineer
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

H εταιρεία AMCO ELECTRIC, από το 2004, παρέχει μια ευρεία γκάμα ηλεκτρολογικών υπηρεσιών υψηλής ποιότητας και προδιαγραφών σε υποσταθμούς Μέσης & Χαμηλής Τάσης στο χώρο της βιομηχανίας, των κτιριακών υποδομών και των Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας, όπως συντηρήσεις, επισκευές-αντικαταστάσεις και αναβαθμίσεις υπάρχοντος εξοπλισμού, εγκαταστάσεις νέου εξοπλισμού και εργασίες commissioning & start-up.

Αναζητούμε Ηλεκτρολόγο με μεγάλη εμπειρία στους υποσταθμούς Μέσης Τάσης για να επεκτείνουμε την ομάδα services της εταιρείας μας.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Επίσκεψεις on site σε υποσταθμούς Μέσης Τάσης για εργασίες συντήρησης εξοπλισμού , διενέργεια μετρήσεων και ελέγχων, επισκευές και εγκαταστάσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού κλπ.
  • Διάγνωση και επίλυση προβλημάτων/βλαβών

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου (ΑΤΕΙ/ΑΕΙ/Τεχνική Σχολή)
  • 10 χρόνια εμπειρίας στη συντήρηση/εγκατάσταση/θέση σε λειτουργία ηλεκτρολογικού εξοπλισμού (Πίνακες Μέσης και Χαμηλής Τάσης, Μετασχηματιστές, κλπ.),
  • Ισχυρή τεχνική αντίληψη για ικανότητα αυτόνομης εργασίας και επίλυσης βλαβών/προβλημάτων
  • Ευχέρεια στη χρήση εργαλείων και οργάνων μέτρησης
  • Γνώση Αγγλικών
  • Κατανόηση ηλεκτρολογικού σχεδίου και τεχνικών εγχειριδίων εξοπλισμού

Παροχές:

  • Πολύ ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, μηνιαία benefits και επιπλέον ετήσιο bonus απόδοσης
  • Ευκαιρίες ιεραρχικής εξέλιξης στην εταιρεία
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας με συνεργασίες με τις μεγαλύτερες εταιρείες της αγοράς
Αχαρνές
Με μεγάλη εμπειρία