Για εργοδότες
Κωδ:ΜηχΥπο0724
Μηχανικός Υποστήριξης Τμήματος Πωλήσεων
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης

Τα καθήκοντα και οι αρμοδιότητες του junior Μηχανολόγου Μηχανικού Υποστήριξης, είναι:

  • Ενασχόληση και υποστήριξη των εργασιών του τμήματος, σε συνεργασία με τον υπεύθυνο του τμήματος.
  • Εκπόνηση μελετών με χρήση υπολογιστικών προγραμμάτων  θέρμανσης  - κλιματισμού-αερισμού.
  • Τεχνική και μελετητική υποστήριξη, για την εύρεση της κατάλληλης επιλογής σε συνεργασία με τον πελάτη .
  • Σύνταξη και προώθηση τεχνο-οικονομικής προσφοράς.
  • Υποστήριξη των πωλήσεων, στις πραϋντικές κατηγορίες αντλιών θερμότητας , chiller, AHU και εξειδικευμένων μονάδων στον τομέα των έργων και στο  εξειδικευμένο δίκτυο πωλήσεων της εταιρίας.
  • Πολύ καλή γνώση των προϊόντων και των τεχνικών προδιαγραφών τους, για ενημέρωση των πελατών και Μηχανικών πωλήσεων της εταιρίας

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος τμήματος Μηχανολόγων ή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών AEI ή ΤΕΙ
  • Εργασιακή εμπειρία 1-2 ετών, κατά προτίμηση στο χώρο της θέρμανσης /κλιματισμού  θα συνεκτιμηθεί.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση Auto cad.

Απαραίτητες ικανότητες

  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση Πελάτη και ευγενική συμπεριφορά
  • Δυναμικός χαρακτήρας με ανεπτυγμένες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Ομαδικότητα, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Ικανότητα απόδοσης σε συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, εύρεσης λύσεων και εναλλακτικών επιλογών

Ο Όμιλος προσφέρει

  • Εργασία σε ένα δυναμικό, φιλικό και ευέλικτο περιβάλλον εργασίας σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο κλάδο
  • Απασχόληση σε μια υγιή και αναπτυσσόμενη Εταιρεία
  • Διαρκής υποστήριξη από έμπειρους συνεργάτες
  • Δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα διαρκώς εξελισσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής πρακτική, πάνω στην εργασία, εκπαίδευση μέσω τεχνικών και εμπορικών σεμιναρίων
  • Εκμάθηση χειρισμού μελετητικών προγραμμάτων
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογων προσόντων & εμπειρίας (

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές. Οι ενδιαφερόμενοι/ες για την θέση παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα σημειώνοντας στο θέμα Κωδικός Θέσης: ΜηχΥπο0724

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων, θα επικοινωνήσουμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης, για να οριστεί μια συνάντηση.

Ίσες Ευκαιρίες

Ο Όμιλος διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.

Προσωπικά Δεδομένα

Με την αποστολή του βιογραφικού αποδέχεστε ότι θα παραμείνει στη βάση του Ομίλου μας για 12 μήνες, για σκοπούς αξιολόγησης της αίτησης σας σχετικά με τη συγκεκριμένη θέση εργασίας, καθώς και για άλλες μελλοντικές ανάγκες.

Αθήνα