Για εργοδότες
Κωδ:Tech-102024
Τεχνικός Πεδίου - Field Service Engineer
πριν 17 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος

Ως Τεχνικός Πεδίου στην εταιρεία μας, θα έχετε ένα κρίσιμο ρόλο στην παροχή τεχνικής υποστήριξης και τεχνογνωσίας στους πελάτες μας.
Καθημερινά θα επισκέπτεστε πελάτες της εταιρείας όπου θα είστε υπεύθυνος/ή για τη διάγνωση, την αντιμετώπιση βλαβών και την επισκευή - επίλυση αυτών. Επιπλέον, θα εκτελείτε προληπτικές συντηρήσεις, εγκαταστάσεις και εκπαιδεύσεις στο χειρισμό των μηχανημάτων, διασφαλίζοντας την απρόσκοπτη λειτουργία τους.

Συνοπτικά οι αρμοδιότητες της θέσης:

  • Εκτέλεση προληπτικής συντήρησης με βάση τις οδηγίες του κατασκευαστή
  • Διάγνωση και επίλυση βλαβών σε αυτοματισμούς, ηλεκτρολογικά και μηχανολογικά συστήματα
  • Εγκαταστάσεις νέων μηχανών και ρύθμιση αυτών
  • Εκπαίδευση πελατών στη λειτουργία, τη συντήρηση και την αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Διατήρηση αποτελεσματικής επικοινωνίας με πελάτες και το back office της εταιρείας
  • Αναφορές ημερήσιων εργασιών

Προσόντα:

  • Απόφοιτοι ΤΕΙ / ΙΕΚ / ΕΠΑ.Λ. (κλάδων Ηλεκτρολογίας / Μηχανολογίας / Βιομηχανικών Εγκατάστασεων / Αυτοματισμών)
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε επισκευή μηχανημάτων
  • Ισχυρή κατανόηση αυτοματισμών, ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών συστημάτων
  • Ικανότητες επικοινωνίας, προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές:

  • Εταιρικό επαγγελματικό αυτοκίνητο
  • Laptop
  • Τηλέφωνο - Πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες σε Ελλάδα και Γερμανία
  • Προσωπική Ανάπτυξη
Νέα Ιωνία