Για εργοδότες
ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΟΠΤΙΚΩΝ ΙΝΩΝ ( FIBER TECHNICIAL)
πριν 19 ώρες
Ημ. ανάρτησης

ΤΕΧΝΙΚΟΣ Τηλεπικοινωνιών & Οπτικών Ινών (Fiber Technicial)

Τεχνική εταιρεία τηλεπικοινωνιών που δραστηριοποιείται σε όλη την Αττική πάνω από δεκαπέντε χρόνια, αναζητά Τεχνικούς Τηλεπικοινωνιών Πεδίου για εγκαταστάσεις οπτικών ινών εντός κτιρίων.

Καθήκοντα υποψηφίου:

  • Εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού
  • Εγκαταστάσεις ηλεκτρολογικού εξοπλισμού (κανάλια, κουτιά οπτικών ινών, πλαστικοί σωλήνες κτλ)
  • Απαραίτητα προσόντα:
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων (τοποθέτηση σπιράλ - κανάλια)
  • Απλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά πρόσθετα προσόντα:

  • Σπουδές ΤΕΙ/ ΙΕΚ σε τηλεπικοινωνίες, ηλεκτρολογία ή συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία στον χώρο των εσωτερικών ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων (δομημένη καλωδίωση, συστήματα συναγερμών κλπ.)
  • Εργασιακή εμπειρία και γνώση εγκατάστασης οπτικών ινών καθώς και η γνώση χειρισμού εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού (OTDR, splicer κτλ.)

Η εταιρία προσφέρει:

  • Αποδοχές βάσει εμπειρίας και εξελιξιμότητας
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες συμμετοχής σε εκπαιδευτικά προγράμματα

συζητήσιμη, πλήρης απασχόληση, αορίστου χρόνου, στον εργασιακό χώρο, Απολυτήριο Λυκείου, 09:00-19:00

Γλυφάδα