Για εργοδότες
ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ
πριν 8 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Η Εταιρεία

Η εταιρεία Test Computers εξειδικεύεται στην ανάπτυξη λογισμικού και στην παροχή υπηρεσιών συντήρησης μηχανογραφικών συστημάτων κυρίως για φορείς του δημοσίου τομέα και για μεγάλες Ιδιωτικές επιχειρήσεις. Με πολυετή παρουσία και ηγετική θέση στον χώρο, προσφέρουμε ευκαιρίες εξέλιξης και ένα μοναδικό εργασιακό περιβάλλον τόσο σε έμπειρους επαγγελματίες όσο και σε ταλαντούχους νέους. Η Test Computers στο πλαίσιο κάλυψης των συνεχώς αυξανόμενων αναγκών της αναζητά τον κατάλληλο υποψήφιο για κάλυψη της θέσης "ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ".

Αρμοδιότητες

  • Εγκατάσταση / απεγκατάσταση προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών (format κ.α.)
  • Εγκατάσταση διακομιστών server και ενημερώσεων (Windows server, upgrades, patches, νέες εκδόσεις κ.α.)
  • Εγκατάσταση υπολογιστών, εκτυπωτών και σαρωτών
  • Ρύθμιση και λήψη αντιγράφων ασφαλείας (backup)
  • Τεχνική υποστήριξη χρηστών στη χρήση προγραμμάτων Η/Υ
  • Διαχείριση δικτύων όπως σύνδεση νέων χρηστών στο δίκτυο, διαχείριση domain κ.α.
  • Δυνατότητα παροχής υπηρεσιών στην έδρα του πελάτη