Για εργοδότες
Κωδ:HO/CAPK
Captain - KOS
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚωςΤοποθεσία
Κως
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Πρωτοπορώντας εδώ και 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 23 ξενοδοχεία εκ των οποίων τα 15 ιδιόκτητα, τα 5 μισθωμένα και τα 3 υπό διαχείριση, 8,000 δωμάτια και πάνω από 5,000 εργαζόμενους σε 8 προορισμούς σε όλη την Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα, τον Πειραιά, την Κέρκυρα, την Κρήτη, τα Καμένα Βούρλα, την Κω, τη Ρόδο και την Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

 Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κω:

Περιοχή: Κως

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: HO/CAPK

Σκοπός

Ως Captain (A la carte /Κεντρικό) θα στελεχώσετε την ομάδα του τμήματος F&B με στόχο την ομαλή λειτουργία και την άριστη εξυπηρέτηση των φιλοξενούμενων, σύμφωνα με τα πρότυπα του Mitsis Group, στα σύγχρονα εστιατόρια με έμφαση στην μεσογειακή κουζίνα σε μοναδικό περιβάλλον.

Αρμοδιότητες

  • Οργανώνει και συντονίζει την καθημερινή λειτουργία του εστιατορίου (Mice En Place) σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρίας.
  • Εκπαιδεύει και καθοδηγεί την ομάδα του ώστε να λειτουργεί σύμφωνα με τις αξίες και τα πρότυπα του Mitsis
  • Παρακολουθεί την καθαριότητα και την ορθή λειτουργία και χρήση του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται.
  • Ελέγχει τη ροή του Service, καθοδηγώντας και συντονίζοντας την ομάδα του με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτηση των φιλοξενούμενων.
  • Γνωρίζει το μενού του εστιατορίου με σκοπό την παροχή διευκρινήσεων ή προτάσεων.
  • Εξυπηρετεί τους φιλοξενούμενους και διαχειρίζεται οποιοδήποτε θέμα προκύψει σε σχέση με τους φιλοξενούμενους, το πόστο και την ομάδα του σύμφωνα με τα πρότυπα του Mitsis
  • Παρακολουθεί την ικανοποίηση των πελατών, δίνοντας έμφαση στη βελτίωση και ανάπτυξη των υπηρεσιών.
  • Επιβλέπει την τήρηση των προτύπων και διαδικασιών ISO και διασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στα επισιτιστικά τμήματα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουριστική εκπαίδευση/δίπλωμα/ Πτυχίο/ Σπουδές θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Εμπειρία σε 3+ έτη σε αντίστοιχο τμήμα, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Άριστη γνώση αγγλικών (η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν).
  • Επιθυμητή εμπειρία στον Όμιλο Mitsis Hotels.
  • Γνώση των εφαρμογών MS Office, καλή γνώση ERP, σύστημα παραγγελιοληψίας.

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και προσαρμοστικότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και την επίτευξη στόχων

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή (με συγκατοίκηση)
  • Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στον Όμιλο Mitsis!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, στο career@mitsis.com ή να ακολουθήσετε το link "Αποστολή Βιογραφικού"

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :

Κως