Για εργοδότες
Κωδ:HO / MAITK
Restaurant Maitre - KOS
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚωςΤοποθεσία
Κως
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Πρωτοπορώντας εδώ και 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 23 ξενοδοχεία εκ των οποίων τα 15 ιδιόκτητα, τα 5 μισθωμένα και τα 3 υπό διαχείριση, 8,000 δωμάτια και πάνω από 5,000 εργαζόμενους σε 8 προορισμούς σε όλη την Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα, τον Πειραιά, την Κέρκυρα, την Κρήτη, τα Καμένα Βούρλα, την Κω, τη Ρόδο και την Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του στην Κω:

Περιοχή: Κως

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: HO / MAITK

Ποια είναι η πρόκληση

Ως Maitre Restaurant του ξενοδοχείου είσαι υπεύθυνος για όλες τις εργασίες που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος, την διατήρηση των υψηλών προτύπων εξυπηρέτησης, της παρακολούθησης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας και την επίτευξη των στόχων του ξενοδοχείου.

Αρμοδιότητες

  • Συμμετέχει στην οργάνωση και συντονισμό της καθημερινής λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων του ξενοδοχείου (προγραμματισμός βαρδιών, πλάνων λειτουργίας, καθαριότητες, κρατήσεις)
  • Παρακολουθεί την ικανοποίηση των πελατών, δίνοντας έμφαση στη βελτίωση και ανάπτυξη των υπηρεσιών και ανταποκρίνεται άμεσα και με επαγγελματικό τρόπο σε τυχόν αιτήματα.
  • Παρακολουθεί το λειτουργικό προϋπολογισμό του τμήματος
  • Συμμετέχει ενεργά στη διαδικασία στελέχωσης των θέσεων εργασίας του Ξενοδοχείου σύμφωνα με την εταιρική πολιτική και τις αξίες του ομίλου.
  • Καθοδηγεί και εκπαιδεύει το προσωπικό με βάση τα υψηλά ποιοτικά πρότυπα
  • Επιβλέπει την τήρηση των εντύπων ISO και διασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στα επισιτιστικά τμήματα.
  • Επιβλέπει τις παραγγελίες, τις παραλαβές και τα αποθέματα προμηθειών και αναλωσίμων του τμήματος.
  • Επιβλέπει την λειτουργία των PDA
  • Διαχειρίζεται την αξιολόγηση απόδοσης, επιβραβεύει και ενισχύει την εκπαίδευση και βελτίωση των μελών της ομάδας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 8 έτη τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5* , από τα οποία τα 6 σε θέση ευθύνης
  • Επιθυμητή εμπειρία στον Όμιλο Mitsis Hotels.
  • Εκπαίδευση συναφές με τον τουρισμό.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτών & προφορικών) και Καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (γερμανικά, γαλλικά, ιταλικά, ρωσικά, πολωνικά).
  • Πολύ Καλή γνώση εφαρμογών MS Office, Βασική γνώση Protel.

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Διοικητικές ικανότητες - Διαχείριση ομάδας
  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Προσαρμοστικότητα & αντοχή στην πίεση
  • Συνεργασία & Ομαδικότητα
  • Ενσυναίσθηση
  • Διάθεση ανάπτυξης & εξέλιξης
  • Επίλυση & διαχείριση προβλημάτων
  • Ανάληψη πρωτοβουλίας & καινοτομία

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες.
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή μονόκλινη ή με συγκατοίκηση
  • Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στον Όμιλο Mitsis!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, στο career@mitsis.com ή να ακολουθήσετε το link "Αποστολή Βιογραφικού"

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακάτω link :

Κως
Με μεγάλη εμπειρία