Για εργοδότες
Κωδ:Storekeeper
Υπεύθυνος Αποθήκης (Atrium Hotels & Resorts) - Σεζόν 2025
ΡόδοςΤοποθεσία
Ρόδος
πριν 20 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Περιγραφή θέσης:

Ο/Η υπεύθυνος/η αποθήκης είναι αρμόδιος/α για τη διαχείριση των αποθηκευτικών χώρων και τη διανομή των ειδών και αναλωσίμων στα διάφορα τμήματα του ξενοδοχείου. Ο ρόλος του/της περιλαμβάνει την ακριβή παρακολούθηση των αποθεμάτων, τη διαχείριση παραγγελιών από προμηθευτές, καθώς και τη διασφάλιση της καθαριότητας και της ασφάλειας στην αποθήκη.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχειρίζεται και οργανώνει τα αποθέματα προϊόντων της αποθήκης.
  • Εκτελεί έγκαιρα τις παραγγελίες των προϊόντων, εξασφαλίζοντας την επαρκή διαθεσιμότητα τους σύμφωνα με τις ανάγκες των τμημάτων του ξενοδοχείου.
  • Διεξάγει ελέγχους αποθεμάτων (απογραφή) και τήρησης των υψηλών προτύπων ποιότητας.
  • Φροντίζει την καθαριότητα και την οργάνωση της αποθήκης, τηρώντας τα πρότυπα υγιεινής και ασφάλειας.
  • Επικοινωνεί και συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως υπεύθυνος αποθήκης, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας σε βασικό επίπεδο
  • Καλή φυσική κατάσταση

Αναγκαίες δεξιότητες και αξίες:

  • Επαγγελματισμός/υπευθυνότητα
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Διαχείριση χρόνου
  • Ενεργητικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας

Πληροφορίες εταιρίας και παροχές προσωπικού:

Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε.

Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη.

Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή