Για εργοδότες
HOUSEKEEPING MANAGER - ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΡΟΦΩΝ

Αρμοδιότητες:

  • Αναλαμβάνει στην οργάνωση και κατανομή του προσωπικού του τμήματός του/της ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες πληρότητας, αφίξεις/αναχωρήσειςκ.λπ.
  • Επιβλέπει σχολαστικά τον καθαρισμό των δωματίων & turndown
  • Επιβλέπει σχολαστικά τον καθαρισμό των γραφείων και κοινόχρηστων χώρων.
  • Γνωρίζει τους κανόνες/αρχές του συστήματος HACCP και υγειονομικών πρωτοκόλλων και μεριμνά για την εφαρμογή τους.
  • Μεριμνά για τα requests πελατών και άλλων ιδιαιτεροτήτων (π.χ. anniversary, honeymoon, birthday).
  • Ελέγχει τακτικά τα office ως προς την οργάνωσή τους.
  • Διανέμει τις παραγγελίες επιπλέον ειδών στα δωμάτια (λινών, μαξιλαριών, ειδών μπάνιου κ.ά.) ακολουθώντας τα standards εξυπηρέτησης του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα προσόντα

  • Ανάλογη προϋπηρεσία σε πολυτελή ξενοδοχεία 5*
  • Καλη γνώση της αγγλικής γλώσσας

Επαγγελματικές ικανότητες

  • Ευχάριστη και οργανωτική προσωπικότητα με σοβαρότητα και υπευθυνότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά με ομαδικό πνεύμα στην εργασία
  • Διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Άριστη γνώση χειρισμού ξενοδοχειακού λογισμικού, Η/Υ, MS Office
  • Άριστες προφορικές/γραπτές επικοινωνιακές ικανότητες και διάθεση εξυπηρέτησης του πελάτη
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και προβλημάτων
  • Διάθεση για προσφορά υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών

Η εταιρια προσφέρει:

  • ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • δυνατότητα εξέλιξης
Χερσόνησος
πριν 6 ώρες
Με μεγάλη εμπειρία
Συμβόλαιο / Ελεύθερος επαγγελματίας / Αυτοαπασχολούμενος/η