Για εργοδότες
Κωδ:MAITRE ΡΕΘΥΜΝΟ
MAITRE ΡΕΘΥΜΝΟ - 2025
ΑρκάδιΤοποθεσία
Αρκάδι
πριν 15 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Επιθυμούμε να εντάξουμε στο δυναμικό του ξενοδοχείου μας στο Ρέθυμνο:

MAITRE

Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες:

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων
  • Καλή γνώση αγγλικών (προφορικά)
  • Η καλή γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας (γερμανικά, γαλλικά) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών (MS Office, email, internet)
  • Γνώση εστιατορικής τέχνης
  • Εμπειρία σε διαχείριση παραπόνων των πελατών
  • Εμπειρία σε εκπαίδευση προσωπικού και αξιολόγηση
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Άριστες διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας
  • Εστίαση στην ικανοποίηση των πελατών και στην παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας
  • Επαγγελματική εμφάνιση και παρουσία

 Καθήκοντα και αρμοδιότητες:

  • Έχει στην ευθύνη του/της τη λειτουργία του εστιατορίου και του μπαρ του ξενοδοχείου
  • Επίβλεψη της τάξης και την καθαριότητας σε εστιατόριο και μπαρ
  • Έλεγχος των παραγγελιών των τμημάτων ευθύνης του/της και εξασφάλιση της επάρκειας των προμηθειών
  • Προσελκύει, προσλαμβάνει και αξιολογεί το προσωπικό ευθύνης του
  • Συντάσσει το εβδομαδιαίο πρόγραμμα του προσωπικού
  • Παρέχει καθοδήγηση στους υφισταμένους του
  • Διαχειρίζεται παράπονα των πελατών
  • Συνεργάζεται αρμονικά με τον Σεφ
  • Τηρεί τους κανόνες για την ατομική υγιεινή

 Προσφέρονται:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Γεύματα εντός του ξενοδοχείου
  • Επαγγελματικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία του ξενοδοχειακού κλάδου

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν την αίτησή τους για να έχουν την ευκαιρία να εργαστούν σε ένα ευχάριστο και υποστηρικτικό περιβάλλον, σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία του ξενοδοχειακού κλάδου.

Όλες οι υποβληθείσες αιτήσεις και πληροφορίες θα εξεταστούν υπό συνθήκες απόλυτης εχεμύθειας και σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων (GDPR).

Αρκάδι
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή