Για εργοδότες
Κωδ:Υπεύθυνος Συντήρησης Ομίλου
Group Maintenance Manager/Υπεύθυνος Συντήρησης Ομίλου - (Atrium Hotels & Resorts)
ΡόδοςΤοποθεσία
Ρόδος
πριν 9 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Πού θα εργάζεσαι:

Το τμήμα συντήρησης αποτελείται από ξυλουργούς, βαφείς, υδραυλικούς, ηλεκτρολόγους και πολλούς άλλους τεχνίτες. Είναι υπεύθυνο για την επισκευή ή την προληπτική συντήρηση των δωματίων και των λοιπών εγκαταστάσεων του ξενοδοχείου όταν απαιτείται.

Περιγραφή θέσης:

Ο Υπεύθυνος συντήρησης ομίλου είναι υπεύθυνος για τη διαχείριση όλων των εργασιών συντήρησης και αναβάθμισης των ξενοδοχείων του ομίλου. Καθοδηγεί και επιβλέπει τις ομάδες συντήρησης σε κάθε ξενοδοχείο, διασφαλίζοντας την ασφάλεια και την άνεση των επισκεπτών. Έχει την ευθύνη για τη δημιουργία και παρακολούθηση του προϋπολογισμού, καθώς και για την αναφορά των εργασιών και των αναγκών συντήρησης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχειρίζεται και συντονίζει όλες τις εργασίες συντήρησης και αναβάθμισης σε όλα τα ξενοδοχεία του ομίλου.
  • Σχεδιάζει και προγραμματίζει τις διαδικασίες συντήρησης εξασφαλίζοντας την εφαρμογή τους.
  • Κατανέμει τις εργασίες και επιβλέπει το προσωπικό συντήρησης.
  • Υποστηρίζει και καθοδηγεί τις ομάδες συντήρησης εξασφαλίζοντας ότι ακολουθούνται κάθε στιγμή τα πρότυπα εξυπηρέτησης 5 αστέρων που έχουν καθοριστεί από την εταιρία.
  • Εξασφαλίζει τη συμμόρφωση στα πρότυπα ασφάλειας που ορίζει η εταιρία (τήρηση εντύπων).
  • Διαχειρίζεται τον προϋπολογισμό και επικοινωνεί με τους προμηθευτές, διασφαλίζοντας την αποδοτικότητα των εξόδων.
  • Πραγματοποιεί προληπτικούς ελέγχους (ηλεκτρολογικά, υδραυλικά συστήματα κ.α.) και συμπληρώνει τις ανάλογες αναφορές.
  • Συνεργάζεται με όλα τα τμήματα για τη βελτίωση λειτουργία των ξενοδοχείων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο μηχανικού.
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας ως υπεύθυνος συντήρησης, ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον.
  • Καλή φυσική κατάσταση.

Αναγκαίες δεξιότητες:

  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Επαγγελματισμός/υπευθυνότητα
  • Ενεργητικότητα
  • Πνεύμα ομαδικότητας

Πληροφορίες εταιρίας και παροχές προσωπικού:

Τα Atrium Hotels & Resorts προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται πλήρως από το ξενοδοχείο στο οποίο εργάζεστε.

Επιπρόσθετα, πραγματοποιούνται διαλέξεις εκπαιδευτικού χαρακτήρα καθώς και εξατομικευμένα προγράμματα εκπαίδευσης, βασιζόμενα στις ανάγκες του εκάστοτε εργαζομένου με γνώμονα την επαγγελματική και προσωπική εξέλιξη.

Καταληκτικά, εφαρμόζοντας αξιοκρατικά συστήματα αξιολόγησης και ανταμοιβών, παρέχονται μηνιαία χρηματικά bonus με γνώμονα την απόδοση των εργαζομένων.

Ρόδος
Με μεγάλη εμπειρία