Για εργοδότες
Κωδ:Ref: (HH/K1)
Executive Chef
πριν 8 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Θέση εργασίας:               Executive Chef

Ref:                                      HH/ HOTEL/K5

Τοποθεσία:                       Νότια Ρόδος

Εταιρεία:                           HATZILAZAROU HOTEL COLLECTIONS

Σχετικά με εμάς:

Στην Hatzilazarou Hotel Collections λειτουργούμε με καινοτομία και αποφασιστικότητα, στηρίζουμε τους ανθρώπους μας, τις τοπικές κοινωνίες και το περιβάλλον. Το πάθος μας είναι να εξελισσόμαστε, να διαμορφώνουμε πρότυπα και να ξεπερνάμε τον εαυτό μας, δημιουργώντας μοναδικές εμπειρίες και σχέσεις. Εγκαθιδρύουμε σχέσεις ασφάλειας και αξιοπιστίας με όλους, προάγουμε την αυθεντικότητα, λειτουργούμε με ειλικρίνεια και θεμελιώνουμε σχέσεις εμπιστοσύνης πάνω στις οποίες κτίζουμε το μέλλον και την ανάπτυξή μας.

Περιγραφή εργασίας:

Αναζητούμε έναν έμπειρο Executive Chef, υπεύθυνο για την οργάνωση και την λειτουργία της Κεντρικής Κουζίνας, καθώς και των λοιπών A la carte εστιατορίων Ξενοδοχείου, με στόχο την διασφάλιση υψηλών προτύπων ποιότητας τροφίμων και την ικανοποίηση πελατών και την επίτευξη των ποιοτικών και οικονομικών στόχων του Ξενοδοχείου. Αυτή η θέση εργασίας είναι ζωτικής σημασίας για τη διατήρηση της φήμης του Ξενοδοχείου για εξαιρετικές γευστικές εμπειρίες και απαιτεί ένα μείγμα δημιουργικότητας, ηγεσίας και επιχειρησιακής εμπειρογνωμοσύνης.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη μενού που αντικατοπτρίζουν το γαστρονομικό όραμα του Ξενοδοχείου.
  • Επίβλεψη, καθοδήγηση και εκπαίδευση του προσωπικού της κουζίνας για την διασφάλιση της αποτελεσματικής λειτουργίας.
  • Διατήρηση υψηλών προτύπων προετοιμασίας και παρουσίασης των τροφίμων.
  • Επίβλεψη των εργασιών προετοιμασίας και διασφάλιση της ποιότητας και της παρουσίασης όλων των γευμάτων που φεύγουν από την κουζίνα.
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας.
  • Προγραμματισμός και έλεγχος αποθέματος και προϋπολογισμού, ώστε να εξασφαλίζεται η οικονομική απόδοση της Κουζίνας.
  • Εργασία εντός των κατευθυντήριων γραμμών για το κόστος τροφίμων και το κόστος εργασίας.
  • Συνεχής βελτίωση για την διασφάλιση της ικανοποίησης των πελατών και επίτευξη των ποιοτικοί και ποσοτικοί στόχοι επισκεπτών και των εργαζομένων.
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Μαγειρικής
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρίας στη διαχείριση κουζίνας πολυτελών ξενοδοχείων και τουλάχιστον 3 χρόνια ως Executive Chef.
  • Εμπειρία σε Ξενοδοχεία μεγάλου όγκου.
  • Ισχυρές ηγετικές και διοικητικές δεξιότητες.
  • Εξαιρετικές μαγειρικές δεξιότητες και δημιουργικότητα στην ανάπτυξη μενού.
  • Οικονομική οξυδέρκεια για την αποτελεσματική διαχείριση των προϋπολογισμών και των δαπανών.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα καθοδήγησης και ανάπτυξης ομάδας.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων.

Δεξιότητες και εμπειρία:

  • Εξοικείωση με σύγχρονα πρότυπα, όπως Food Waste, Travel life, ISO
  • Απαραίτητη γνώση και εμπειρία (επιθυμητή πιστοποίηση) των κανονισμών και διαδικασιών Ασφάλειας & Υγιεινής Τροφίμων.
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών.
  • Διαμονή (για κατοίκους εκτός περιοχής).
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο Όμιλο.
  • Θετικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας σε έναν οργανισμό που σέβεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες.

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Προκειμένου να στείλετε το βιογραφικό σας, ακολουθήστε το παρακάτω link:

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος