Εργάτης Αποθήκης για τα καταστήματα του Αεροδρομίου Κεφαλονιάς
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΕργάτεςΚατηγορία θέσης
Εργάτες

Η Εταιρεία

Η εταιρεία Καταστήματα Αφορολογήτων Ειδών A.E., θυγατρική του Ομίλου Avolta, η οποία δραστηριοποιείται από το 1979 στο λιανικό εμπόριο και διαθέτει 114 καταστήματα σε 50 σημεία (αεροδρόμια, λιμάνια, μεθοριακούς σταθμούς) σε όλη την Ελλάδα, στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να στελεχώσει τα καταστήματα του Αεροδρομίου Κεφαλονιάς με: Εργάτες Αποθήκης.

Αρμοδιότητες

  • Φόρτωση και εκφόρτωση εμπορευμάτων από τους τόπους παραλαβής στους αντίστοιχους χώρους εκφόρτωσης της αποθήκης ή των καταστημάτων.
  • Τακτοποίηση και οργάνωση των εμπορευμάτων σύμφωνα με το χωροταξικό σχεδιασμό της αποθήκης και τους προκαθορισμένους χώρους εφοδιασμού των ραφιών.
  • Ασφαλής μετακίνηση των εμπορευμάτων εντός του χώρου της αποθήκης.
  • Χειρισμός διαφόρων μηχανικών μέσων για τη φόρτωση και εκφόρτωση των εμπορευμάτων, με μέριμνα για τη διατήρηση της καλής τους κατάστασης.
  • Ευθύνη για τη φύλαξη και ασφάλεια των χώρων, εγκαταστάσεων, οχημάτων και εμπορευμάτων της αποθήκης κατά τη διάρκεια του ωραρίου εργασίας.
  • Διεξαγωγή ελέγχων για τη διασφάλιση της ποιότητας και ποσότητας των παραληφθέντων εμπορευμάτων.
  • Συμμετοχή στην καταγραφή και απογραφή των εμπορευμάτων.
  • Τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο της αποθήκης.
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα της αποθήκης για την αποτελεσματική διεκπεραίωση των καθημερινών εργασιών.
  • Εκτέλεση άλλων καθηκόντων που μπορεί να ανατεθούν από τους ανώτερους.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε Παραλαβές & Διαχείριση αποθεμάτων, σε Συλλογή και Προετοιμασία παραγγελιών και σε Φορτοεκφορτώσεις και Διακίνηση ειδών.
  • Εμπειρία σε οργανωμένο περιβάλλον αποθήκης (σε ψυχόμενο περιβάλλον).
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες πίεσης και διαχείρισης πολλών Project ταυτόχρονα.
  • Υπευθυνότητα, συνέπεια, σχολαστικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Διαθεσιμότητα εργασίας σε αργίες και κυλιόμενο πρόγραμμα με βάρδιες.
  • Φιλική και θετική προσωπικότητα.

Προσφέρονται:

8ωρη απασχόληση/ Πενθήμερη Εργασία/ Bonus Παραγωγικότητας βάση επίτευξης στόχου/ Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης/ Συνεχής εκπαίδευση/ Εργασία σε διεθνές περιβάλλον/ Άριστες συνθήκες εργασίας.

Αργοστόλι