Για εργοδότες
Job Header Image
Τεχνίτης Παραγωγής
πριν 3 ώρες
Ημ. ανάρτησης
πριν 3 ώρες
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΕργάτεςΚατηγορία θέσης
Εργάτες

Στη Metlen Energy & Metals, είμαστε καταλύτες για ένα βιώσιμο μέλλον, οδηγώντας τη μετάβαση στην πράσινη ενέργεια με καινοτόμες λύσεις και αποτελώντας ταυτόχρονα σημείο αναφοράς για την ανταγωνιστική πράσινη μεταλλουργία. Η παγκόσμια παρουσία μας καλύπτει δύο επιχειρηματικούς τομείς: Ενέργεια και Μεταλλουργία. Με ενοποιημένο ετήσιο κύκλο εργασιών ύψους 6,3 δισεκατομμυρίων ευρώ και εργατικό δυναμικό άνω των 5.500 αφοσιωμένων ατόμων, τροφοδοτούμε την επιτυχία μέσω της τεχνολογίας και των ποικίλων ταλέντων.

Δεσμευόμαστε να αγκαλιάζουμε νέες τεχνολογίες και εξελίξεις, που μας ωθούν προς ένα καθαρότερο, φωτεινότερο αύριο. Το θετικό μας αποτύπωμα εκτείνεται σε πέντε ηπείρους, αφήνοντας έναν διαρκή αντίκτυπο. Στη Metlen Energy & Metals, καλλιεργούμε μια κουλτούρα προσαρμοστικότηταςπροκλήσεωνσεβασμούαριστείας και αλλαγής, ενδυναμώνοντας το εργατικό δυναμικό μας για την επίτευξη αξιοσημείωτων αποτελεσμάτων.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε Τεχνίτη Παραγωγής, για να ενταχθεί στην ομάδα μας στην ΕΠΑΛΜΕ στα Οινόφυτα Βοιωτίας.

Εντασσόμενος σε αυτόν τον ρόλο, θα είστε υπεύθυνος για τη λειτουργία και τον χειρισμό εξοπλισμού του εργοστασίου, διασφαλίζοντας την αποτελεσματική και ασφαλή εκτέλεση των διαδικασιών. Θα ακολουθείτε αυστηρά τις οδηγίες εργασίας και τους κανόνες ασφαλείας, ενώ θα χρησιμοποιείτε τα απαραίτητα Μέτρα Ατομικής Προστασίας

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Λειτουργία και Χειρισμός Εξοπλισμού εργοστασίου: Διαχείριση του εξοπλισμού του εργοστασίου για διασφάλιση της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Τήρηση Οδηγιών Εργασίας και Κανόνων Ασφαλείας: Ακρίβεια στην εφαρμογή των διαδικασιών και συμμόρφωση με τα πρότυπα ασφαλείας.
  • Χρήση Μέτρων Ατομικής Προστασίας (ΜΑΠ): Ορθή χρήση του προστατευτικού εξοπλισμού για την εξασφάλιση της ασφάλειας στον χώρο εργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.
  • Επιθυμητή, αλλά όχι απαραίτητη, εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανικές μονάδες.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία.
  • Καλή επικοινωνία και διάθεση να εργαστείτε σε απαιτητικό περιβάλλον.

Παροχές:

  • Μετακίνηση από και προς το εργοστάσιο με λεωφορείο προσωπικού.
  • Προνομιακό οικιακό τιμολόγιο Ηλεκτρικού Ρεύματος & Φυσικού Αερίου.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Ζωής & Υγείας.
  • Πρόγραμμα Συνταξιοδότησης.
  • Διατακτικές Σίτισης.

Ακολουθήστε μας στο LinkedIn και μείνετε ενημερωμένοι για τις νεότερες ειδήσεις μας.

Σεβόμαστε τα προσωπικά σας δεδομένα. Όλες οι προσωπικές πληροφορίες στην αίτησή σας και το βιογραφικό σας σημείωμα θα παραμείνουν αυστηρά εμπιστευτικές.

Στη Metlen Energy & Metals είμαστε υπερήφανοι που η Διαφορετικότητα και η Συμπερίληψη βρίσκονται στο επίκεντρο όλων όσων κάνουμε. Δεσμευόμαστε για ίσες ευκαιρίες απασχόλησης ανεξαρτήτως φυλής, χρώματος, εθνικής καταγωγής, εθνικότητας, φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, σεξουαλικού προσανατολισμού, ταυτότητας φύλου ή θρησκείας.

Οινόφυτα
πριν 3 ώρες